Gry Android nawiązują do klasyków gier komputerowych

Kiedy chcemy się zrelaksować, możemy sięgnąć po komórkę i zobaczyć, jakie mamy dostępne gry Android. Są one zarówno darmowe, jak też płatne i zapewniają wysoki poziom rozrywki za niewielkie pieniądze czy też gratis. Gry Android korzystają z innych aplikacji w telefonie, np. zapisują dane w pamięci USB, należy więc brać pod uwagę możliwości własnego telefonu, zanim wykupi się produkt, który może nie działać poprawnie ze względu na nasz typ komórki i wymagania sprzętowe.

Jeśli jednak mamy możliwości techniczne, z czystym sumieniem polecimy chociażby znakomitą serię Angry Birds, jako najbardziej grywalną przez całe rodziny. Gry na komórkę to także efekt przeprogramowania najlepszych pozycji gier PC i tak uzyskaliśmy dostęp do legendarnej serii GTA. Obecnie za niecałe dwadzieścia złotych możemy zainstalować aplikację pod Androidem. Jest to taki rodzaj gry na komórkę, który został świetnie zaadaptowany i nigdy nie „rdzewieje”. W aktualnej wersji Grand Theft Auto: Vice City powracamy do lat osiemdziesiątych i wcielamy się w przestępcę.

Urok tej gry polega być może właśnie na tym, że czynimy zło, dokonujemy kradzieży, przejeżdżamy, zabijamy ludzi i w ten sposób dajemy upust własnym mrocznym pragnieniom. Gry akcji pozwalają wyzwolić z siebie negatywne emocje, ale czasami gramy w nie po prostu dla zabicia czasu. GTA jako gra-legenda nie pozwala na nudę, a do tego mamy też ciekawą fabułę. Klasyfikacja GTA bywa kontrowersyjna, niektórzy wpisują ją do działu gry akcji, inni – do działu gry zręcznościowe.

Niezależnie od kategorii, brutalność i ciemny światek GTA cieszą się nieustannym powodzeniem, być może dlatego, że jest to gra wyzwolenia z kajdan wszelkiej moralności i nakazów, daje więc poczucie wolności. W wersję GTA III możemy również pograć pod Androidem za niecałe 20 zł. Z kolei za około 12 złotych ściągniemy sobie Call od Duty Black Ops Zombies. Call of Duty to oczywiście top 10 gry. Jeśli ktoś jeszcze o niej nie słyszał, to polecamy, jako znakomitą strzelankę.

Top 10 gry z reguły należą do tych płatnych, ale nie zrujnujemy się na nich, opłaty bowiem wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych, a tak jak w przypadku Call of Duty – na pewno warto ją poznać, jak i inne gry Android.

Zobacz menu

Gry Microsoft na Windows 8

Maksimum zatracenia, zobacz gry Windows 8 i daj się zaskoczyć ich różnorodnością. Najlepsze gry systemowe i na Xbox dadzą ci wielogodzinną przyjemność.

Reklama